Tatliaskim
Tufan ve Nuh'un Gemisi: 81988cauba10

TURKISHNIGTS~PORTAL`A HOSGELDINIZ
IYI EGLENCELER DILERIZ

Tatliaskim
Tufan ve Nuh'un Gemisi: 81988cauba10

TURKISHNIGTS~PORTAL`A HOSGELDINIZ
IYI EGLENCELER DILERIZ

Tatliaskim
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapTufan ve Nuh'un Gemisi: I_icon_mini_members7rujj

Tufan ve Nuh'un Gemisi:

2 posters
YazarMesaj
SeNoL
ADMIN
My Heart Will Go on

ADMINMy Heart Will Go on
SeNoL

Erkek
Başak
Meslek : Fitness
Lakap : DeLiK@p
Tufan ve Nuh'un Gemisi: Isvicr10
Ruh Hali : Tufan ve Nuh'un Gemisi: Bilgin10

Tufan ve Nuh'un Gemisi: Empty
MesajKonu: Tufan ve Nuh'un Gemisi:   Tufan ve Nuh'un Gemisi: EmptyÇarş. Mayıs 14 2008, 06:18

Zaman: Efsane / İÖ 6. binyıl ortaları
Mekân: Güneybatı Türkiye / Karadeniz?

Ve allah Nuh'a dedi: Önüme bütün beşerin sonu geldi; çünkü onların sebebile yeryüzü zorbalıkla doldu ve işte ben onları yeryüzü ile beraber yok edeceğim. Kendine gofer ağacından bir gemi yap... Ve ben, işte ben kendisinde hayat nefesi olan bütün beşeri yok etmek için yeryüzü üzerine sular tufanı getiriyorum. TEKVİN 6: 13,17

Kitabı Mukaddes'te dünyanın tümünü boğan büyük Tufan hikâyesi Tekvin kitabının 6-9 bölümlerinde anlatılır. Tanrı, yarattıklarını insanlığın günahları nedeniyle yok etmeye karar verdiğinde namuslu bir insan olduğu için yalnızca Nuh'u kurtarmıştı. Tanrı ona, küçük küçük odaları olan bir eve benzeyen bir gemi yapması için ayrıntılı bir talimat verdi. Yağmurlar başlayınca Nuh ailesini ve yeryüzündeki yaratıkların her birinden birer çifti gemisine aldı.

Yağmurlar toprağın tümü örtülene kadar yağdı ama sonra kesildi ve sel suları çekilmeye başladı. Gemi Ağrı Dağı üzerinde kaldı. Nuh gemiyi terk edip edemeyeceğini anlamak için kuşları salıverdi. Önce bir kuzgun ve sonra da üç kere bir güvercin gönderdi. Sonuncu kuş geri dönmeyince yeryüzünün kurumakta olduğunu ve gemiden inebileceklerini anladı.

Kuru toprağa ayak basınca ilk işi bir kurban adamak oldu. Tanrı bunu kabul etti ve bir daha insanların günahları için dünyayı cezalandırmamaya karar verdi. Nuh ile bir ahit yaptı ve ona "Semereli olun ve çoğalın ve yeryüzünü doldurun" emrini verdi (Tekvin 9:1). Yeryüzündeki bütün hayvanlara insanlar bakacaktı ve bu ahdin işareti olarak Tanrı gökyüzüne gökkuşağını yerleştirdi.

Nuh'un Gemisi'nin Aranması

https://tatliaskim.yetkinforum.com
Yigit
Co-ADMIN
AdMin

Co-ADMINAdMin
Yigit

Erkek
Tufan ve Nuh'un Gemisi: U21010
Ruh Hali : Tufan ve Nuh'un Gemisi: Neseli10

Tufan ve Nuh'un Gemisi: Empty
MesajKonu: Geri: Tufan ve Nuh'un Gemisi:   Tufan ve Nuh'un Gemisi: EmptyÇarş. Mayıs 14 2008, 21:22

Emeğine sağlık paylaşım için tşkler kanka

Tufan ve Nuh'un Gemisi:
1 sayfadaki 1 sayfası